Provádíme návrhy, výpočty, měření a kontrolu denního, umělého i nouzového osvětlení.

Proč měřit osvětlení?

Správná intenzita osvětlení patří k základním parametrům BOZP, protože má významný vliv na pracovní výkon, kvalitu pracovního prostředí a prevenci pracovních úrazů a nehod. Špatné osvětlení prokazatelně způsobuje vysokou chybovost, únavu, pocit nepohody a také psychické problémy.

Účelem měření je tak především zjištění konkrétních hodnot osvětlení, a to umělého, denního nebo nouzového, a ze získaných výsledků následně navrhnout a zajistit splnění všech požadavků kladených bezpečnostními normami na osvětlení vnitřních prostor.

Intenzita osvětlení řeší rozložení jasu, oslnění, podání barev, barevný tón světla, míhání a stroboskopické jevy.

Měříme, kontrolujeme a vyhodnocujeme pracovní i domácí prostředí

Pravidelné revize z hlediska bezpečnosti zařízení a jeho udržování nařizuje zaměstnavateli zákoník práce. Požadavky na pracoviště a pracovní prostředí pak řeší nařízení vlády č. 378/2001 Sb. a č. 361/2007.  

Měření intenzity osvětlení se však doporučuje nejen pro pracoviště, ale také pro soukromé objekty pro plány osvětlovacích soustav. Stanovený a doporučený minimální hygienický limit pobytových místností je 200 lx.

O nás

Jsme česká rychle se rozvíjející společnost, která se opírá o mnohaleté zkušenosti a profesionální řešení v oblasti elektroinstalací. Za všemi činnostmi firmy stojí tým odborníků s rozsáhlou praxí a nadstandardními znalostmi. Veškeré námi nabízené činnosti provádíme na míru požadavků zákazníka, ať už se jedná o jednotlivce, domácnosti, firmy nebo státní instituce.

Poskytujeme kompletní balíček služeb od základního poradenství, přes vypracování návrhu a projektové dokumentace, až k vlastní montáži, revizi a poskytování perfektního servisu. Výsledkem je tedy pokrytí celého spektra služeb, které je v souvislosti s elektroinstalacemi spojeno.

Za prvotřídní kvalitou našich služeb si stojíme, proto poskytujeme záruční servis v délce 60 měsíců a zákaznický servis po celou dobu životnosti díla.

Aktuality

  • Tichá rekonstrukce..

    26. 1. 2020

    Máte byt v paneláku a obáváte se rekonstrukce elektroinstalace kvůli nadměrnému hluku? Máme řešení...

Archív